Pazar , 8 Aralık 2019
G Ü N C E L

Aletli Pilates

training  ‘Aletli pilates ile yeni bir beden’

       Pilates çalışmalarına başlamadan önce yapılan postürel analiz, kişiye özel bir çalışma programı belirlenebilmesini amaçlar. Bu sayede yapılan çalışmalardan alınan verim maksimum olur. Mat pilateste olduğu gibi aletli pilateste de egzersizler kişiye özel uygulanmalıdır.

        Aletli Pilates, omurga rahatsızlıkları, eklem problemleri,  kronik kas ve eklem ağrıları gibi fiziksel sağlık sorunları olan bireyler için kişiye özel bir egzersiz programı oluşturulmasına imkan vermesi ve bu sayede düzenli çalışmayla söz konusu sorunların büyük ölçüde giderilmesine yardımcı olur.

       Reformer’ın her egzersiz aletinde olduğu gibi kendine özgü çalışma prensibi ve farklı özellikleri vardır.  Reformer’da  5 farklı dirençteki yay sistemi ile hangi bölgeyi çalışırsanız çalışın (core) merkez bölge her zaman aktif olacaktır. Fonksiyonel çalışma prensibi olan reformer ile yapılan çalışmalarda kısa sürede vücudunuzdaki değişiklikleri fark edersiniz. Vücudumuzdaki yüzeysel kaslardan çok içsel kasları yani kemiğe yakın kasları çalıştırıp kuvvetlendirmek pilates dışındaki bir egzersiz yöntemiyle mümkün değildir. Derslerde reformer, cadillac, barrel, chair gibi farklı işlevli makineler kullanılır.

”10 derste farkı hissedecek, 20 derste farkı görecek, 30 derste ise farklı bir bedene sahip olacaksınız”

Joseph Pilates.

Bize neler kazandırır?

  • Esnek, dengeli, güçlü ve dirençli vücut
  • Pelvik taban kaslarının ve alt karın kaslarının kuvvetlenmesi.
  • Esnemeler sonucu, kemiğin kasa karşı direnç göstererek kuvvetlenmesi, dolayısıyla osteoporoz riskinin azalması.
  • Omurgayı destekleyen kasları kuvvetlendirerek yanlış duruş alışkanlıklarını önlemesi.
  • Boyun, sırt ve bel kaslarını kuvvetlendirerek bel fıtığı ve boyun fıtığı riskini azaltması.
  • Doğum sonrası vücudun toparlanması.
  • Bazı spor sakatlıklarının rehabilitesi.

Scroll To Top