Salı , 10 Aralık 2019
G Ü N C E L

GİZEM’İN KALEMİNDEN

IMG_5513

Bölgesel Yağ yakımı diye bir şey var mıdır?

bolgesel-zayiflama-yontemleri

Bölgesel Yağ yakımı diye bir şey var mıdır?       Bu konu en yanlış bilinen tabular arasındadır. Bölgesel egzersizler yaparak o bölgedeki yağlardan kurtulacağımızı düşünürüz. Fakat vücudun işleyişi böyle değildir. Hangi bölgeyi çalıştırırsak çalıştıralım vücut, enerji kaynağı olarak yağları kullandığında bunu tüm vücuttaki depo yağlardan sağlar. Yani sadece karın çalışıyorsak sanıldığının aksine sadece karın değil her bölgedeki yağ hücreleri kullanılır. ‘Bir ... Devamını Oku »

KARIN EGZERSİZLERİNDE DOĞRU BİLİNEN YANLIŞ !

omurga

       Özellikle karın egzersizleriyle ilgili kulaktan kulağa yayılan bilgiler, yanlış eğitimler, tv programları ve meşhur insanların doğru diye savunduğu yanlışlar var. Kısa dönemde belde oluşan hassasiyet ve ağrılar, uzun dönemde bel omurlarında kalıcı hasara sebep olabilir. Çok duymuşuzdur, karın hareketlerinde beli yere bastır, arada boşluk kalmayacak yoksa bele yük biner diye. Şimdi size bunun tam tersi olması gerektiğini ... Devamını Oku »

Yağlardan Kas Yapanlar!

1458531_1419902064913953_1541414651_n

    Spor eğitmenlerinin işinin temelidir isteklere yanıt vermek. Tabii istekler fizyolojimize aykırı düşmüyorsa… Danışanların yanı sıra birçok eğitmenin de ağzında bu tabir ‘ Yağları kasa çevirmek’.    Düşündüğümüzde kim istemez ki böyle bir dönüşümü. Hedef kilonu belirleyeceksin de, kendine bir period hazırlayacaksın da, antrenman şiddetini ayarlayacaksın da, hedef nabızda antrenmanı devam ettireceksin de, bir de bunları düzenli yapıp metabolizmayı ... Devamını Oku »

Obez Oluyoruz!

100220131042382887983_2

     Çağımızın en büyük tehlikesi ‘OBEZİTE’. Giderek artmakta olan obezite birçok sağlık problemini de beraberinde getiriyor. Çağımızın yaşam koşulları ve ilerleyen teknolojisiyle birlikte, bilgisayar başında fazla zaman geçirmek, merdiven yerine asansör kullanmak, kısa mesafeleri yürümek yerine arabayı tercih etmek vb.. aslında hayatı kolaylaştıran fakat sağlımızı olumsuz yönde etkileyen alışkanlıklarımızdan uzaklaşmalıyız.       7’den 70’e yaş sınırı yok obezitede… En fazla obezin ... Devamını Oku »

Scroll To Top